نشست معاونین پژوهشی دانشگاه های بزرگ و برتر کشور

هجدهمین نشست معاونین پژوهشی دانشگاه های بزرگ و برتر کشور به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد هجدهمین نشست معاونین پژوهشی سیزده دانشگاه بزرگ و برتر کشور به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد روز پنج شنبه 16 شهریور ماه 1396 در سالن شورای سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمد کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست ضمن عرض سلام و خیر مقدم و تبریک این ایام فرخنده اظهار نمود : مسئولیت هایی که این روز ها بر دوش دانشگاه ها و حوزه های معاونت پژوهش و فناوری است به هیچ وجه با امکانات و اختیاراتی که در اختیار این حوزه ها واگذار شده هماهنگی ندارد ؛درصد اندکی از اعتبارات پژوهشی به دانشگاه ها اختصاص داده می شود در حالی که انتظارات از دانشگاه ها در این حوزه بی شمار است .

رییس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن اشاره به تفاوت مسئولیت معاونت پژوهش و فناوری در گذشته و امروز اظهار کرد : امروزه از دانشگاه ها و حوزه پژوهش و فناوری انتظارات متعددی می رود که می توان به افزایش تولیدات و شتاب علمی ،  توسعه  فناوری ، تجاری سازی فناوری ، کارآفرینی و اشتغال دانش آموختگان ، سلامت پژوهش ، پدافند غیرعامل و کرسی های آزاد اندیشی اشاره کرد و افزود : البته کارنامه دانشگاه ها همواره درخشان بوده است و برای کشور افتخار آفریده اند .

دکتر کافی در پایان سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از تشکیل کنسرسیوم حوزه ی پژوهش و فناوری بیان کرد : امروزه توجه به حوزه ی پژوهش و فناوری یک ضرورت است . اگرچه توجه به این حوزه اهمیت دارد اما باید از همکاری حوزه های دیگر نیز در همگرایی ها استفاده کنیم .

دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن قدردانی از دکتر کافی رئیس دانشگاه  برای میزبانی این نشست، گفت : دکتر کافی همواره توجه بسیاری به پژوهش و فناوری داشته اند و کارنامه ی دانشگاه در چهار سال گذشته گویای این امر است .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد : در چند سال اخیر دانشگاه فردوسی مشهد با تلاش و روند رو به رشد خود توانسته است در بین دانشگاه های معتبر دنیا جای گرفته و به رتبه 490 در نظام رتبه بندی جهانی سایماگو دست پیدا کرده است.

دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در پایان سخنان خود فعالیت های ویژه مدیریت پژوهشی ، مدیریت توسعه و انتقال فناوری، مدیریت نشر آثار علمی ، فعالیت های ویژه شبکه آزمایشگاهی و مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی  دانشگاه فردوسی مشهد را برای حاضران ارائه نمود.

لازم به ذکر است هجدهمین نشست معاونین پژوهشی دانشگاه های بزرگ و برتر کشور به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد تا بعد از ظهر روز پنج شنبه 16 شهریور ماه 1396  در سالن شورای سازمان مرکزی این دانشگاه ادامه خواهد داشت و در این نشست  به موضوعات بررسی پیش نویس اساسنامه کنسرسیوم همکاری دانشگاه های برتر و بزرگ کشور ، بررسی پیش نویس تفاهم نامه با ایرانداک در زمینه همکاری در ارائه پایان نامه ها و رساله ها، بررسی پیش نویس سند ایجاد شرایط اجتماعی، فرهنگی ،اقتصادی و حقوقی ، تصمیم گیری در مورد نحوه ی همکاری در خرید پایگاه های داده ها و اطلاعات علمی ، اخلاق پژوهشی و واکاوی آیین نامه مربوط ابلاغ شده توسط وزارت عتف پرداخته خواهد شد .

خبرنگار : شهابی .یعقوب پور

800559