افتتاح هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی استان خراسان رضوی

 

افتتاح هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی استان خراسان رضوی

هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی استان خراسان رضوی با حضور استاندار خراسان رضوی، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد،  اساتید دانشگاه های استان و سایر مسئولین استانی امروز 17 آذرماه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی مشهد مقدس افتتاح گردید.

نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی با برپایی حدود 400 غرفه در حوزه‌های مختلف پژوهش و فناوری، ایجاد کارگاه‌های مشاوره تخصصی، رونمایی از طرح‌ها و دستاوردهای واحدهای پژوهشی و رونمایی از 15 طرح نوآورانه علمی و پژوهشی در فضایی بالغ‌ بر 8000 مترمربع با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین کلیه دانشگاه‌های عضو شبکه دانشگاهی استان خراسان رضوی و آستان مقدس رضوی و حوزه علمیه مشهد مقدس از امروز 17 آذرماه به مدت 4 روز در محل نمایشگاه‌های بین اللملی استان خراسان رضوی برپا شد.

در این نمایشگاه که مسئولیت اجرای آن بر عهده دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جهاد دانشگاهی مشهد می باشد، پژوهش گران و صنعتگران با مشارکت شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد دانشگاهی با برپایی غرفه های مختلف به نمایش آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی خود پرداختند.

ستاد برگزاری نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی استان خراسان رضوی هدف از برپایی این نمایشگاه را افزایش مشارکت‌های مردمی و پژوهشی عنوان کرد و اضافه کرد که در این نمایشگاه سعی شده است تا با نام گذاری هر یک از روزهای برگزاری نمایشگاه به یک شعار، نمایشگاه پژوهش و فناوری بتواند در راستای ایجاد محیط‌های کارآفرین و حمایت‌های مردمی از اقتصادهای دانش‌بنیان مؤثر واقع شود.

لازم به ذکر است پس از برگزاری مراسم افتتاحیه،  استاندار خراسان رضوی به همراه دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از غرفه های دانشگاه در این نمایشگاه بازدید نمودند و ضمن گفتگو با مسئولان این غرفه ها با محصولات ارائه شده نیز آشنا شدند.

نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی استان خراسان رضوی جهت بازدید علاقه مندان به مدت 4 روز در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی مشهد مقدس دایر است و روز دوشنبه 20 آذر ماه با برگزاری آیین اختتامیه به کار خود پایانمی دهد

 

pj.96.5

pj.96.4

pj.96.2

pj.96.8

pj.96.7

pj.96.6